Levandule lékařská k nám zavítala ze slunného západního Středomoří a pro svou nezaměnitelnou vůni se okamžitě stala celebritou v kosmetickém průmyslu. Je symbolem kouzelné francouzské oblasti Provence. A zatímco v šampónech, mýdlech a vonných olejích ji už všichni dobře znají, na levanduli jako na bylinku s léčivými účinky si teprve spíše zvykáme. Každopádně je levandule bylinkou, která nás naučí relaxovat.

Naučit se relaxovat je v dnešní době důležitější, než si myslíte

Haló všichni! Stihli jste si v tom frmolu, který nám dnešní hektická doba způsobuje, vůbec všimnout, jak všichni spěcháme? Jak jsme všichni napjatí, nervózní a ve stresu? A stojí nám to vůbec za to? Co maličko zvolnit? Neříkáme, že to bude jednoduché. Naučit se relaxovat, zpomalit a zvolnit je docela těžké. Ale stojí to za to, protože relax je v dnešní době důležitější, než si myslíte. Naučí vás zklidnit, všímat si detailů, otevřít svou mysl. Také vám prodlouží život a zachová zdraví.

Levanduli dobře poznáte po čichu

Díky velmi specifické vůně levandule si můžete být jisti, že tuhle bylinku poznáte i se zavázanými očima po čichu. Esenciální olej je z levandule získáván z květů. A je zajímavé, že na litr oleje je potřeba až přes sto kilo levandulových květů. Možná právě proto se v některých oblastech začalo i s křížením levandule lékařské s jinými druhy, jehož výsledkem je až pětinásobně větší výnos voňavého oleje. Ten je součástí řady kosmetických produktů – parfémy, krémy, koupelové směsi s levandulovou vůní jdou dobře na odbyt.

Ostatně i doma pěstovaná levandule vám může udělat voňavé potěšení. To, když si snítky levandule pověsíte na rám postele nebo dobře prosušené květy smícháte s čistou vazelínou. Dokonalého poblouznění smyslů dosáhnete už jen tím, že si květ levandule promnete v rukou. Na zahradě posázená levandule se tak může stát nedílnou součástí vašich domácích rituálů.

A právě nezaměnitelná vůně levandule má hluboce relaxační účinky. Jen si jí nechte provonět domov a uvidíte, jak se vám zlepší nálada. Aby relaxace byla vhodná i po zdravotní stránce, doporučujeme vám vyhnout se chemicky vyráběným osvěžovačům vzduchu. Ty sice hlásají, že mají levandulovou vůni, ve skutečnosti na nich nic přírodního nenajdete. Doporučit vám můžeme přírodní osvěžovač RELAXAN od Dr. Popova, ve kterém kromě meduňky, citronu a máty najdete i přírodní silici levandule.

Vykoupejte se v levanduli

Na stres je nejlepší se vyspat nebo si dát horkou koupel. Obojí pomáhá. Pokud se přikloníte ke koupeli, můžete blahodárný vliv horké vody spojit i s kouzelnými účinky levandule. Její sušené květy si můžete nasypat do koupele a nechat, ať se postarají o vaši pokožku a smysly. Levanduli zakoupíte i jako součást už namíchaných koupelových směsí. Každopádně to u vás v koupelně může na chvíli vonět jako v daleké Provence.

Po koupeli využijte otevřené póry pokožky a vmasírujte do ní levandulový olej. Ten má vysoce protizánětlivé a hojivé účinky. Výborný je především na akné a další nedokonalosti pleti. Vaši pleť zpevní a zanechá ji krásně vláčnou.

Uklidněte se levandulovým čajem

Ani po koupeli s relaxací nepřestávejte. Dříve, než si lehnete do postele, do jejíhož rohu jste kápli pár kapek přírodní levandulové esence, udělejte si čaj. Čaj z levandulových květů krásně voní a má zaručené účinky. Používá se proti depresím, hysterii a migréně. Uvolňuje napětí a má mírné sedativní účinky. Výborný je tak po náročném dni v práci. Dříve než se dostanete do postele, navodí vám stav klidu a pohody.

Chcete vědět více? www.cestabylin.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Ať si pochutná i někdo další...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on StumbleUpon
StumbleUpon
Digg this
Digg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *