Jak se bránit nachlazení, které na osoby s oslabenou imunitou číhá v této době na každém rohu? Rozhodně nemusíte jíst ovoce a zeleninu od rána do večera. Přiznejme si, že nabídka čerstvého ovoce a zeleniny v dostatečné kvalitě nyní začíná dosti pokulhávat. Vsaďte proto na malé, nenápadné klíčky, které jsou při snaze o zdravé stravování zkrátka nedocenitelné a které můžete mít po ruce kdykoli.

Lepší imunita a vyvážená strava díky klíčkům

Pravidelná konzumace klíčků samozřejmě nezaručí, že v sychravém podzimním počasí nepodlehnete nějaké nepříjemné viróze, ale můžete si být jisti, že pravděpodobnost bude mnohem nižší. A pokud přece jen podlehnete, váš organismus bude na boj s nemocí mnohem lépe připraven a vaše uzdravování bude rychlejší. Klíčky jsou totiž nesmírně bohaté na vitamíny, minerály, bílkoviny i enzymy. Jedná se tak o velmi efektivní způsob, jak si zajistit dostatečný příjem důležitých živin, ovšem bez nutnosti polykat výživové doplňky. Při konzumaci naklíčených luštěnin, semínek nebo ořechů navíc nemusíte mít obavy z jejich špatné stravitelnosti, právě naopak! Jak tedy získat kvalitní, svěží klíčky plné živin?

Pomůcky pro snadné klíčení

Jistě, ke klíčení luštěnin, ořechů nebo semínek není speciální vybavení nezbytně nutné, ovšem s jeho pomocí je pěstování klíčků mnohem snazší a výsledek je kvalitnější. Klíčky totiž vyžadují pravidelné zvlhčování, zároveň však nesmí být vody příliš, což lze bez klíčících misek jen těžko uhlídat… Ještě jednodušší je pěstování klíčků díky klíčidlům semen, která jsou v domácnostech vyznavačů zdravé výživy nepostradatelná díky jejich bezobslužnosti.

Vězte, že hotové klíčky nejrůznějšího druhu lze použít v teplé i studené kuchyni na mnoho způsobů a získat tak z luštěnin, ořechů i semínek opravdu maximum!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Ať si pochutná i někdo další...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
Share on StumbleUpon
StumbleUpon
Digg this
Digg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *